Co robisz w weekend?
Zamknij
+48 505 536 664
Pon - Pt : 9:00 - 17:00

Co robisz w weekend?

Citybreak

National Geographic opublikowało ostatnio listę 10 najtańszych stolic Europy na jesienny citybreak. Wśród nich Warszawa...

Ostatnimi czasy pisaliśmy dużo o polityce, zmianach w prawie podatkowym, nowych rodzajach obowiązków i kar. Czasami trzeba odetchnąć od tego wszystkiego i skupić się na czymś przyjemnym. Dlatego dziś będzie trochę o citybreak czyli weekendowej ucieczce do innego miasta, najczęściej za granicę, aby się odstresować, pozwiedzać oraz poznać nową kulturę i miejsce. We wspomnianym na wstępie rankingu pod uwagę brana była cena. My pokierujemy się zupełnie subiektywnymi kategoriami, więc możliwe że nie będzie najtaniej. Oto pięć stolic które według nas warto odwiedzić.

 

Praga
Większość naszych klientów i czytelników jest z okolic Górnego Śląska dlatego Praga jest idealna na otwarcie rankingu. Blisko, bo około 4 godzin jazdy i już możemy podziwiać tą niezwykle malowniczą stolicę. Warto się przejść jej wąskimi, krętymi uliczkami wieczorem i zobaczyć pięknie oświetlony Most Karola oraz Rynek Staromiejski.

 

Londyn
Brexit to ciężki temat a takich dziś unikamy dlatego wspominamy o nim tylko w jednym kontekście. Mianowicie już niedługo wizyta w Londynie może być dużo bardziej utrudniona niż dziś. Dlatego warto odwiedzić to piękne, niezwykłe miasto o bogatej historii bo jest ono nie tylko stolicą Wielkiej Brytanii ale swego czasu było uważane za stolicę świata.

Bruksela
Stolica nie tylko Belgii ale też Unii Europejskiej i co ważniejsze czekolady. Naszym zdaniem posiada najbardziej malowniczy rynek świata, szczególnie podczas festiwalu kwiatów kiedy to centralna część zostaje wyłożona milionami różnokolorowych płatków. Trzy obowiązkowe punkty to Pałac Królewski, Wielki Plac i oczywiście Delirium Village gdzie w karcie, a właściwie książce ‘dań’ mamy do wyboru ponad 3000 doskonałych piw z całego świata.

 

Sztokholm
Położony nad wodą, malowniczy, piękny, pełen historycznych zabytków. Nie tylko sama stolica ale cała Szwecja słynie z wręcz obsesyjnego dbania o środowisko naturalne i da się to odczuć. Warto się wyrwać i poznać kawałek tego niezwykle pięknego kraju. Obowiązkowo skorzystajcie z metra, jego konstrukcja zapiera dech w piersiach. 

 

Wiedeń
Miasto którego historia sięga 2500 lat, od zawsze zachwycało swoim klimatem. Nie ważne czy mamy ochotę na zwiedzanie gotyckich katedr, zobaczenie imponującego Budynku Parlamentu czy po prostu chcemy wypić kawę i rozkoszować się klimatem miasta. Każdy powinien choć raz wyrwać się od codziennych obowiązków związanych z prowadzeniem firmy i zawitać do tej stolicy.

 

A jakie są Wasze ulubione stolice Europy? Gdzie chcielibyście uciec na weekendowy relaks aby zapomnieć o troskach?