Co z Majówką? 27-tego będzie prawdopodobnie ważna zmiana.
Zamknij
+48 505 536 664
Pon - Pt : 9:00 - 17:00

Co z Majówką? 27-tego będzie prawdopodobnie ważna zmiana.

Czy można świętować Majówkę w większym gronie

Ludzie różnie reagują na święta w Polsce. Niemal każde święto ma swoich zwolenników jak i przeciwników. Cześć ludzi obchodzi je wraz z pełną religijną czy historyczną otoczką, a część ostentacyjnie neguje traktując jako dodatkowe dni wolne. Jest jednak jedno święto nadrzędne które zawsze łączy a nie dzieli.

Majówka to niezwykła, polska tradycja, łącząca kilka świąt w jedno. Nie jest to być moze święto najbardziej podniosłe czy najbardziej lubiane, ale z pewnością najbardziej wyczekiwane. Kojarzy nam się z początkiem ciepłych dni, końcem zimy, grillem, wypoczynkiem, odstresowaniem i zażyciem świeżego powietrza. W tym roku, zamknięci w domach od kilku tygodni, tym bardziej potrzebujemy odpocząć od szaleństwa. Czy jednak możemy świętować Majówkę w większym gronie? 


Ministerstwo zdrowia i premier, zapowiedzieli jakiś czas temu stopniowe zdejmowanie obostrzeń. Drugi etap “nowej normalności” miał zapewnić między innymi otwarcie hoteli i innych miejsc noclegowych z pewnymi ograniczeniami. Jednak jest on zapowiadany wstępnie na połowę maja więc czy w tym roku święta Pracy i Konstytucji będziemy musieli obchodzić zamknięci w czterech ścianach, z dala od przyjaciół i rodziny ze względu na zakaz zgromadzeń? Czy są jednak jakieś wyjątki?

 

Z takim pytaniem udaliśmy się na komendę policji po interpretację. Majówkowy wyjazd odwołaliśmy już dawno, ale chcąc spotkać się i pogrilować ze znajomymi na świeżym powietrzu, szukaliśmy jakiś kruczków prawnych, aby móc to zrobić bez obawy o mandat. Skoro parki są otwarte, a w kościołach może przebywać już więcej wiernych, to jaki problem jest w zniesieniu lub złagodzeniu zakazu zgromadzeń, tak abyśmy mogli uświęcić tą świecko-historyczną tradycję, jak co roku? O dziwo, kruczków prawnych nie trzeba było szukać bo okazało się że obecne regulacje obowiązują do 26 kwietnia i prawdopodobnie przed tą datą, policja otrzyma nowe wytyczne. Dlatego być może, 27 kwietnia będzie nowy komunikat odnośnie złagodzenia lub wyłączenia niektórych obostrzeń tak aby Polacy mogli spokojnie obchodzić majówkę. Będziemy Państwa informować na bieżąco.