eSkrzynka czyli ciekawy pomysł na poradzenie sobie z awizo
Zamknij
+48 505 536 664
Pon - Pt : 9:00 - 17:00

eSkrzynka czyli ciekawy pomysł na poradzenie sobie z awizo

eSkrzynka czyli ciekawy pomysł na poradzenie sobie z awizo

Są trzy rzeczy które irytują bezgranicznie. Dźwięk widelca trącego o talerz, obietnice polityków o tym że pomogą gospodarce i przedsiębiorcą oraz … awizo. 

Szczególnie to ostatnie może doprowadzić do szewskiej pasji, jeśli np listonosz wystawia je notorycznie, pomimo tego że jesteśmy w domu (np pracujemy w miejscu zamieszkania co ostatnio jest dość popularne). Oczywiście wielu listonoszy tłumaczy się że nie puka i nie dzwoni do adresata tylko od razu wystawia awizo bo ma za dużo rzeczy do dostarczenia. Jednak czy to naprawdę jest nasz problem? Jeśli nie chcielibyśmy dostawy pod drzwi to skorzystalibyśmy z paczkomatów prawda? I wiele osób, zirytowanych impertynencją poczty tak robi, niemniej jednak w niektórych sprawach nie mamy wyboru. Dostarczanie pism sądowych lub urzędowych, z reguły odbywa się za pośrednictwem Poczty Polskiej i listu poleconego. Czy zatem jesteśmy skazani na codzienne wędrówki do skrzynki? 

 

Otóż nie, ponieważ w końcu  poczta dorosła do funkcjonowania w XXI wieku. Wystarczy tylko otworzyć eSkrzynkę, a urzędnicy pocztowi otworzą listy za nas, wrzucą je do skanera i wyślą pliki na naszą eSkrzynkę. Jak oceniamy to rozwiązanie? Z pewnością pomoże ono zabieganym przedsiębiorcą i ułatwi życie, wiec jest jak najbardziej korzystne. Czy można lepiej? Wydaje nam się, że ktoś kiedyś wpadnie na to iż można pominąć w tym całym procesie pocztę polską i wysyłać wszystkie pisma bezpośrednio na jeden zintegrowany ze wszystkimi urzędami portal. Ostatnio nawet rozpoczął się nabór dla wniosków wykorzystujących e-usługi publiczne więc być może Twoja firma, drogi czytelniku stworzy taki portal. Jest o co się bić bo granty sięgają 1mln zł.

 

Tymczasem jednak warto zerknąć na tą stronę i złożyć eSkrzynkę bo to narzędzie naprawdę ulepsza kontakt z pocztą. https://www.gov.pl/web/gov/zaloz-eskrzynke--odbieraj-w-domu-listy-polecone