Fala zmian w podatkach od 1 stycznia 2020 - podsumowanie
Zamknij
+48 505 536 664
Pon - Pt : 8:00 - 16:00

Fala zmian w podatkach od 1 stycznia 2020 - podsumowanie

Fala zmian od 1 stycznia 2020 - podsumowanie

1 stycznia 2020 nadchodzi wielkimi krokami. Chodź rok 2019 był burzliwy w tematyce nowelizacji prawa podatkowego to rok 2020 będzie nie mniej intensywny. 

Dlatego właśnie zrobiliśmy szybkie podsumowanie artykułów w których informowaliśmy Państwa o nadchodzących zmianach w podatkach PIT, CIT i VAT oraz innych tematach związanych z działalnością.

 

Najważniejsze zmiany dotyczą podatku VAT. Jeśli zapomnimy o nich to czekają nas nieprzyjemne konsekwencje ze strony urzędów skarbowych. Nabywcy i sprzedawcy towarów oraz usług muszu w szczególności zapoznać się z mechanizmem elektronicznej listy płatników VAT. Więcej na ten temat można przeczytać w: Czym jest biała lista podatników VAT?
https://taxfit.pl/blog/czym_jest_biala_lista_podatnikow_vatZdecydowanie warto także pamiętać, że zmieniają się zasady przelewów do Urzędów Skarbowych. Ministerstwo Finansów twierdzi, że mikrorachunki podatkowe przyspieszą naszą komunikację z fiskusem. Jak będzie w praktyce i gdzie znaleźć numer nowego rachunku, tego dowiedzą się Państwo czytając: Indywidualne rachunki podatkowe.
https://taxfit.pl/blog/indywidualne_rachunki_podatkoweW 2020 roku rozpoczną się także zmiany dotyczące kas fiskalnych. Ich wprowadzenie będzie trwało aż do 2023 roku, jednak już 1 stycznia część firm zostanie objęta nowymi przepisami. Kto i kiedy musi zakupić taką kasę? Tego dowiecie się w artykule: Kasy fiskalne online - wszystko co musisz o nich wiedzieć.
https://taxfit.pl/blog/kasy_fiskalne_online_wszystko_co_musisz_o_nich_wiedziecOczywiście to nie wszystko, sytuacja w podatkach jest niezwykle niestabilna. Zapowiadane zmiany do zmian w podatku CIT o których mieliśmy Państwu pisać, kilka dni temu zostały przesunięte na czerwiec 2020 roku. Zmiany zasad podatków PIT częściowo już zostały wdrożone w ostatnim kwartale bieżącego roku, a dalsze zmiany są ich pochodną. Z nowym rokiem muszą Państwo także zdecydować o formie opodatkowania jeśli chcą ją Państwo zmienić. Jest na to naprawdę niewiele czasu więc warto poświęcić chwilę na artykuł: Czy i kiedy zmienić podatek progresywny na liniowy?
https://taxfit.pl/blog/czy_i_kiedy_zmienic_podatek_progresywny_na_liniowy

 

Jak zatem odnaleść sie w tak zmiennej sytuacji? O tych i o wszystkich innych nadchodzących zmianach nasze biuro księgowe będzie Państwa niezmiennie informować na naszym blogu i za pomocą komunikacji elektronicznej.