Kilka kliknięć i dodatkowe 5000zł dla Twojego przedsiębiorstwa
Zamknij
+48 505 536 664
Pon - Pt : 9:00 - 17:00

Kilka kliknięć i dodatkowe 5000zł dla Twojego przedsiębiorstwa

Kilka kliknięć i dodatkowe 5000zł dla Twojego przedsiębiorstwa.

Wielu z Państwa już skorzystało z pomocy oferowanej w formie 3 mc zwolnienie z ZUS. Dziś przedstawimy jeszcze jedną, prosta formę pomocy która zapewni nam jednorazowy zastrzyk gotówki w wysokości 5000zł .

Co należy spełniać aby otrzymać taką pomoc. Początkowo ustalenia były dość niejasne i opierały się o wykazanie zmniejszenia dochodu lub opisanie w jaki sposób COVID-19 wpłynal na nasz biznes, na szczęście ustawodawca dość szybko zrezygnował z nadmiernej papierologii i przygotował zadziwiająco dobrze działający i prosty w obsłudze system składania wniosków - jak na standardy polskich urzędów. Więc jedyne co nam będzie obecnie potrzebne to dane firmy oraz podpis zaufany (każdy z popularnych banków -  np mBank lub ING - oferuje taką usługę darmowo i do aktywowania zdalnego w ciągu 5 minut). Mając te dwie rzeczy udajemy się na stronę:


https://www.praca.gov.pl/eurzad/index.eup?eform=PSZ-PKDG#/inneSprawy/wyborUrzedu

 

i wypełniamy prosty formularz, składając wniosek o udzielenie pożyczki w wysokości do 5000zł. Najważniejsze informacje z nią związane to:

 

  • Pożyczka umożliwia pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej np. podatków, składek czy kosztów wynajmu lokalu. 
  • Z pomocy skorzystać może mikroprzedsiębiorca, który prowadził działalność gospodarczą przed dniem 1 marca 2020 r.
  • Okres spłaty pożyczki nie może przekroczyć 12 miesięcy, przy czym rozpoczęcie spłaty pożyczki będzie następowało po trzymiesięcznym okresie karencji.

 

Jeśli chcemy aby pożyczka zmieniła się w darmową dotację należy złożyć odpowiedni wniosek po 3 mc - mamy na to dwa tygodnie. Czyli biorąc pożyczką 1 czerwca, musimy w terminie między 1 a 14 września złożyć odpowiednie oświadczenie, że nasza firma przetrwała kryzys, a pożyczka zostanie umorzona. Warto skorzystać, bo całość złożenia wniosków zajmuje około pół godziny a nasz rząd raczej rzadko przyznaje coś przedsiębiorcą “za darmo”.Więcej o procesie składania wniosku można dowiedzieć się z ulotki która jest bardziej skomplikowana niż sam proces:

https://pliki.praca.gov.pl/Tarcza_antykryzysowa/15zzd_pozyczki/15zzd_instrukcja_PSZ-PKDG_v5_11.05.2020_praca.gov.pl.pdf