Lepiej zabezpieczyć swój pomysł.
Zamknij
+48 505 536 664
Pon - Pt : 9:00 - 17:00

Lepiej zabezpieczyć swój pomysł.


Często w biznesie wygrywa ten który korzysta z przewagi technologicznej. Jeśli udało nam się wymyślić coś naprawdę innowacyjnego to warto postarać się o patent.

Kiedy możemy uznać że nasz wynalazek może zostać objęty patentem? W trzech przypadkach:

Jeśli wynalazek nie jest częścią obecnie znanego stanu techniki wtedy uznajemy go za zupełnie nowy.

Jeśli posiada rozwiązanie które w sposób oczywisty dla znawców nie wynika ze stanu techniki wtedy uznajemy że posiada on nowy poziom wynalazczy.

Jeśli wynalazek pozwala na uzyskanie wytworu lub wykorzystanie go w rozumieniu technicznym w jakiejkolwiek działalności przemysłowej lub rolniczej wtedy uznajemy go za nadający się do przemysłowego stosowania.

 

Jak możemy uzyskać patent?

Na szczęście dziś jest to prostsze niż za czasów edisona czy tesli i poza tradycyjną wizytą w urzędzie mamy do wyboru też formę listowną albo elektroniczną. Warto też pamiętać o poproszenie wydania dowodu pierwszeństwa. Taki dowód może mieć znaczenie, jeżeli oprócz nas o podobny patent ubiega się konkurencja lub jeżeli chcesz zgłosić wynalazek do ochrony za granicą.

 

Więcej o kosztach, ograniczeniach i metodach pozyskiwania patentu znajdziecie Państwo na stronie: https://www.biznes.gov.pl/pl/firma/rozwoj-firmy/chce-zarejestrowac-patent-wzor-przemyslowy/proc_597-patent-na-wynalazek