No screaming, shouting or yelling!
Zamknij
+48 505 536 664
Pon - Pt : 9:00 - 17:00

No screaming, shouting or yelling!

No screaming, shouting or yelling!

Tym razem dla odmiany trochę humoru. Myślicie że niektóre regulacje w Polsce są uciążliwe? Przeczytajcie co wymyślają Japończycy!

Dziś nareszcie zostaje zniesiony obowiązek noszenia maseczek… ale nie wszędzie i nie w każdej sytuacji. Można też w końcu organizować zgromadzenia publiczne. Jednak tylko do 150 osób. Zmian jest sporo więc zawsze warto sięgnąć do źródła i sprawdzić informacje na stronie https://www.gov.pl/web/koronawirus. Znajdziemy tam wszystko związane z covid19 i regulacjami go dotyczącymi. Przeczytamy ogłoszenia kierowane do przedsiębiorców, podróżujących czy seniorów. Część z nakazów i zakazów jest kuriozalna, część jak najbardziej konieczna. 

 

Jednakże w poszukiwaniu informacji na temat pandemii i jej wpływu na świat biznesu trafiliśmy na stronę https://www.dailybreeze.com, a konkretnie na jeden z artykułów zatytułowany:

“No screaming on Japanese roller coasters under coronavirus guidelines”.

Jak się okazało po jego przeczytaniu to nie Polacy przodują w dziwnych regulacjach. Japończycy wprowadzają nową regulację zakazującą… krzyczeć na kolejce górskiej. Problemem ponoć są “mikroskopijne kropelki śliny uwalniane z ust osób jadących na kolejce górskiej[...]. Wszystkie te unoszące się w powietrzu cząstki mogą lecieć na jadących z tyłu.”.

No cóż, jakiś sens w tym jest, tylko czy nie powinny się tutaj od razu dołączyć przepisów dotyczące hazardu? W końcu kolejka górska od teraz, będzie wyzwaniem nie tylko dla odważnych, ale i hazardzistów gotowych postawić na swoje własne stalowe nerwy równowartość pewnie nie małego mandatu.

 

A co Państwo sądzą na temat nowych regulacji w Polsce i za granicą? Które z nich wydają się skuteczne, a które są przykładami głupoty polityków. Zapraszamy do dzielenia się opiniami na profilu facebookowym naszego biura księgowego. 

 

Źródło:

https://www.dailybreeze.com/2020/05/28/no-screaming-on-japanese-roller-coasters-under-covid-19-guidelines/?utm_campaign=socialflow&utm_medium=social&utm_content=tw-DailyBreezeNews&utm_source=twitter.com