Outsourcing  księgowości dla małych i dużych firm
Zamknij
+48 505 536 664
Pon - Pt : 9:00 - 17:00

Outsourcing księgowości dla małych i dużych firm

Outsourcing  księgowości dla małych i dużych firm

Założenie i prowadzenie działalności gospodarczej to duże wyzwanie. Pozyskiwanie oraz obsługa klientów, zarządzanie ludźmi, dbanie o płynność finansową firmy i wiele innych problemów, jest codziennością każdego pracodawcy. Dlatego warto w niektórych sprawach sięgnąć po pomoc. Dziś omówimy sobie cztery najważniejsze zalety płynące z wykorzystania outsourcingu księgowości.

Oszczędność
Czas to pieniądz, o tym przekonuje się bardzo szybko każdy przedsiębiorca. Delegując część zadań, które trzeba wykonać, można skupić się w pełni na tym co przynosi nam dochód. Rozliczanie podatków PIT, CIT, VAT oraz innych jest obowiązkiem każdej firmy, ale nie generuje zysków. W przypadku tak zwanej “Małej księgowości”, która dotyczy z reguły jednoosobowych działalności gospodarczych, nie wiąże się ono z wielkimi kosztami jeśli zlecimy to zadanie zewnętrznej firmie. Dla większych firm "Pełna księgowość" jest nieco droższa, ale bez pomocy z zewnątrz w grę wchodzi zatrudnienie na stałe pracownika u siebie, co wiąże się zarówno z wydatkami jak i problemami związanymi z pozyskaniem i rotacją pracowników.

 

Specjaliści z wysoką wiedzą
Wielką zaletą korzystania z zewnętrznych biur księgowych jest fakt, że ich pracownicy na bieżąco szkolą się i śledzą zmiany w prawie podatkowym. Coś, co mogłoby nam normalnie umknąć, na pewno nie zostanie przeoczone przez firmę księgową. Zawsze możemy liczyć na informację, wyjaśnienia i doradztwo oferowane przez najwyższej klasy specjalistów. Szczególnie w naszym kraju, częste zmiany podatkowe mają duży wpływ na skłonność przedsiębiorców do wykorzystania outsourcingu.

 

Odpowiedzialność
Biura rachunkowe w Polsce posiadają obowiązkowe ubezpieczenie OC od popełnianych błędów. Więc jeśli już zdarzy się taka sytuacja, że urząd skarbowy neguje jakieś rozliczenia jako nieprawidłowe, to nie stanowi to problemu finansowego dla ich klientów.

 

Networking
Ostatnim punktem, jednak wcale nie najmniej istotnym, jest możliwość poznania ciekawych kontaktów biznesowych. Często klienci biur księgowych poznają się wzajemnie i wymieniają usługami właśnie dzięki nim. Jest to szansa na zdobycie namiarów do dobrego copywritera, programisty czy do firmy remontowej. 

 

Zalet posiadania umowy na świadczenie usług księgowych jest oczywiście znacznie więcej. Mówi się, że dobra księgowa jest pierwszą osobą do której powinniśmy udać się podczas zakładania firmy. Dlatego serdecznie zapraszamy nowych klientów do naszego biura w Gliwicach. Krótka rozmowa przy dobrej kawie, pozwoli nam przekonać Państwa, że TAXFit jest właściwym wyborem jeśli poszukują Państwo outsourcingu usług księgowych.