Po czym poznać że wybieramy dobrą księgową - 5 ważnych cech
Zamknij
+48 505 536 664
Pon - Pt : 9:00 - 17:00

Po czym poznać że wybieramy dobrą księgową - 5 ważnych cech

Po czym poznać że wybieramy dobrą księgową - 5 ważnych cech

Zakładamy nową firmę, zmieniamy księgową, przeprowadzamy restrukturyzacje i stawiamy na outsourcing niektórych usług? Warto zapoznać się z cechami jakie powinna posiadać nasza nowa księgowa.

Finanse i rozliczenia naszej firmy muszą być powierzone osobie odpowiedzialnej, posiadające fachową wiedzę i doświadczenie. Ważne jest to żeby wybrała dla nas najkorzystniejsze formy rozliczeń i odpowiednie interpretacje przepisów prawa. Oto pięć najważniejszych cech jakie powinna posiadać nasza księgowa:

 

Doświadczenie zawodowe - jest niezbędne w tym zawodzie, ważniejsze nawet niż wykształcenie ekonomiczne. Najlepiej zdobyć doświadczenie prowadząc księgowość własnej firmy lub kilku różnych firmy (spółek, jednoosobowych działalności gospodarczych, itp… ). Im więcej doświadczyliśmy tym mniej może nas zaskoczyć - to powiedzenie sprawdza się w biznesie i księgowości

 

Wykształcenie kierunkowe - chodź w przeciwieństwie do doświadczenia, wykształcenie nie jest niezbędne w tym zawodzie to może być pomocne. Zapewnia solidne podstawy do dalszego rozwoju, oraz przynajmniej podstawową wiedzę z całkiem szerokiej dziedziny wiedzy jaką jest ekonomia. Dzięki ukończonym studiom, nikt nie wie od razu wszystkiego, ale przynajmniej wie gdzie szukać, a to bywa przydatne w gąszczu przepisów podatkowych.

 

Rzetelność - Możemy mieć wiedzę, chęci, zapał ale jeśli nie dotrzymamy terminów wszystko na nic. Szczególnie w temacie płatności podatków i rozliczeń. Nasza księgowa musi być bardzo skrupulatna, a nawet trochę pedantyczna bo to bardzo pożądana cecha w tym zawodzie.

 

Umiejętności miękkie -Liczby liczbami ale nikt z nas nie jest robotem i umiejętności związane z komunikowaniem się, umiejętności interpersonalne czy po prostu zwykła cierpliwość mogą być kluczowe. W którym momencie? Kto raz miał przyjemność zmierzyć się z kontrolą dowolnego urzędu ten nie zada drugi raz tego pytania. 

 

Wsparcie - Nikt nie jest wszechwiedzący, dlatego zawsze zespół sprawdza się lepiej niż indywidualne jednostki. To jest też główny powód dla którego lepiej zatrudnić zewnętrzne biuro księgowe niż własną księgową na etacie. Nawet jeśli miałaby być dedykowana tylko do naszej firmy bo generujemy tony faktur i potrzebujemy ciągłego wsparcia to w razie potrzeby otrzyma ona fachowe wsparcie kolegów i koleżanek pracujących w tym samym biurze podatkowym. 

 

Wszyscy nasi pracownicy posiadają wszystkie te cechy i jeszcze kilka dodatkowych umiejętności, zapewnionych dzięki szkoleniom i ciągłemu rozwojowi. Warto zapoznać się z naszą ofertą i spać spokojnie wiedząc że powierzyło się finanse swojej firmy kompetentnym osobom. Zapraszamy do kontaktu.