PUP PUPowi nie równy
Zamknij
+48 505 536 664
Pon - Pt : 9:00 - 17:00

PUP PUPowi nie równy

PUP PUPowi nie równy

Dramat w powiatowych urzędach pracy. W połowie z nich praca wre na 120% a w drugiej połowie nic się nie dzieje. 

O tym że każdy Urząd Skarbowy, Urząd Pracy i siedziba ZUSu to małe, autonomiczne królestwo wiedział już od dawna każdy z przedsiębiorców. Teoretycznie powinniśmy grać według tych samych zasad i mieć te same obowiązki i możliwości jako osoby prowadzące działalność gospodarczą. Równość wobec prawa, a w szczególności równość firm wobec urzędników to podstawa wolnego rynku o czym wiedzą nie tylko księgowi. Tyle względem teorii, jak jest z praktyką?

 

Jakiś czas temu w artykule “Kilka kliknięć i dodatkowe 5000zł dla Twojego przedsiębiorstwa“ -

https://taxfit.pl/blog/kilka_klikniec_i_dodatkowe_5000zl_dla_twojego_przedsiebiorstwa -

pisaliśmy o tym, że uruchomiono bardzo wygodny system pomocy dla przedsiębiorców - pożyczkę na bieżące cele. Wielu znajomych i kontrahentów bardzo chwaliło sprawność działania tej formy pomocy, jak jednak się okazuje wszystko zależy od miasta, a dokładniej od konkretnego Powiatowego Urzędu Pracy. Postanowiliśmy rozeznać trochę temat i dowiedzieliśmy się, że: np w Rudzie Śląskiej urząd działa na medal i od złożenia wniosków do realizacji przelewu na konto mija około 2-3 dni. W Gliwicach sytuacja jest trochę gorsza ale też nie powinniśmy czekać dłużej niż tydzień. Natomiast najgorzej sprawy się mają w Katowicach. Tam na rozpatrzenie wniosków czeka się minimum 3-4 tygodnie przy dobrych wiatrach. Urząd nawet zmienił wiadomość powitalną i kiedy dzwonimy do nich na wstępie dowiadujemy się, że są tak zajęci rozpatrywaniem ogromnej liczby wniosków iż... mogą w ogóle nie mieć czasu odebrać naszego telefonu. Poważnie!

 

Wiadomo że im większe miasto, tym więcej firm i prawdopodobnie więcej wniosków. Można by to w ten sposób tłumaczyć jednak… im większe miasto tym większy urząd pracy. Przynajmniej logika by na to wskazywała. co zatem się dzieje w urzędach, że różnica w ich wydajności dotyczącej obsługi petentów wynosi 700%? I w jaki sposób ma nam to zapewnić równość na rynku skoro część firm dostaje pieniądze niemal od razu, a część czeka w zawieszeniu niemal miesiąc. Pieniądze, jeszcze raz podkreślamy, mające pokryć BIEŻĄCE wydatki firmy. 

 

Dajcie nam znać na naszym profilu facebookowym jak sytuacja ma się w Państwa mieście i jaki macie pomysł na wyrównanie urzędniczej machiny i kontrolę wydajności urzędów? https://www.facebook.com/Taxfit-Sp-z-oo-462917001152730/?ref=bookmarks