ZUS zaskakuje pozytywnie
Zamknij
+48 505 536 664
Pon - Pt : 9:00 - 17:00

ZUS zaskakuje pozytywnie


Często zdarza nam się narzekać na złe, nieprzemyślane czy chaotyczne decyzje i rozwiązania wprowadzane przez urzędy w naszym kraju. Dziś, po długich poszukiwaniach, udało nam się nareszcie znaleźć coś pozytywnego. 

E-wizyta w ZUS to nowa usługa wprowadzona w październiku. Już teraz setki osób dziennie korzystają z tego rozwiązania. Wystarczy jakiekolwiek urządzenie elektroniczne z kamerką i internetem - chodźby zwykły smartfon - aby przeprowadzić szybką i bezpieczną wideokonferencję z urzędnikiem. 

 

Jest to o tyle ciekawe że ZUS latami, słynął w Polsce jako najgorsza instytucja do załatwienia czegokolwiek przez obywateli. Niekończące się kolejki, ciągłe opóźnienia i brak jednoznacznych decyzji były nieprzyjemnym reliktem post PRL-owskim. Nasze biuro księgowe ma do czynienia z tą instytucją dość często więc obserwując sytuację z boku, musimy szczerze przyznać, że na przestrzeni ostatnich kilku lat sytuacja drastycznie się zmieniła. 

 

Coraz częściej wykorzystywane są nowoczesne technologie, procedury stają się prostsze, a kolejki z petentami nikną w oczach. Nie każde wprowadzone przez ZUS rozwiązanie jest idealne, ale w myśl zasady: “Nie myli się ten, kto nic nie robi” wybaczamy i skupiamy się na pozytywach. Dlatego bardzo nas cieszy, że od dziś e-wizyty zyskały nową funkcjonalność i oprócz dotychczasowych tematów jak renty czy emerytury można omawiać także sprawy z zakresu ulg i umorzeń, a to zdecydowanie przyda się przedsiębiorcą.

 

Mając bardzo ambiwalentne uczucia co do samej idei istnienia ZUSu, musimy szczerze przyznać że w zakresie informatyzacji i polepszenia jakości obsługi petentów inne urzędy powinny się wzorować na tej instytucji

 

Źródło:

https://www.zus.pl/o-zus/aktualnosci/inne/-/publisher/aktualnosc/1/e-wizyta-w-zus-u-doradcy-ds_-ulg-i-umorzen/3684451