Zwolnienie z ZUS - marzec - maj 2020
Zamknij
+48 505 536 664
Pon - Pt : 9:00 - 17:00

Zwolnienie z ZUS - marzec - maj 2020

Zwolnienie z ZUS - marzec - maj 2020

Ostatni dzwonek na zwolnienie z ZUS za marzec. Sprawdź czy przysługuje Tobie i Twojej firmie.

Aby ubiegać sie o zwolnieni z ZUS należy wypełnić wniosek RDZ. Ku naszemu zdziwieniu, nie należy on do skomplikowanych, i tym razem w końcu dokument wymaga od nas tylko kilku podstawowych danych a urzędnicy nie komplikują życia przedsiębiorcą.

 

Aby uzyskać zwolnienie z daniny, należy pobrać plik ze strony

https://www.zus.pl/documents/10182/3264150/RDZ_RODO.pdf/93004a9f-dad8-5570-54ea-0d3157cbbab6

 

oraz podać dane firmy / płatnika, nasz główny kod PKD, przychód za obecny miesiąc, i wysłać do drogą elektroniczną, pocztą tradycyjną lub złożyć do placówki ZUS w specjalnie przygotowanych skrzynkach. Tej ostatniej metody nie polecamy, z uwagi na panujący chaos, ponieważ nie otrzymają Państwo żadnego potwierdzenia przesłania dokumentu.

 

Gdyby ktoś zapomniał swojego głównego numeru PKD to przypominamy że łatwo można znaleść te informacje na stronie CEIDG https://prod.ceidg.gov.pl/CEIDG/CEIDG.Public.UI/Search.aspx podając chodźby sam NIP swojej firmy.

 

Więcej na ten temat, przeczytaja Państwo na stronie ZUS

 

 

Zwolnienia z ZUS to malutki kroczek w dobrą stronę. Jednak nie należy na nie reagować euforycznie, bo po pierwsze jeszcze nie wiemy jaki procent będzie odrzuconych wniosków, a po drugie rząd zamiast zastanowić się nad kolejnymi rozwiązaniami ratującymi polskich mikro i małych przedsiębiorców, na kolanie pisze poprawki do papierowej tarczy antykryzysowej i skupia się nad palącym tematem… zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej w najbliższych dniach. Szanowni Państwo, ciężko jest komentować takie działania, w szczególności w zestawieniu z informacjami z Niemiec, gdzie przedsiębiorcy dostają realną, comiesięczną pomoc. Po kryzysie, niemcy odmrożą gotowe do działania firmy, a u nas sytuacja być może będzie przypominać lata 90-te ubiegłego wieku. Widać historia, naprawdę lubi się powtarzać. Po raz kolejny zaczniemy odbudowę od zera. Szkoda tylko, że tym razem nie niszczą nas zaborcy czy wojny, a własny rząd.