Działalność gospodarcza dla każdego
Zamknij
+48 505 536 664
Pon - Pt : 9:00 - 17:00

Działalność gospodarcza dla każdego

Działalność gospodarcza dla każdego

W dobie wolnego rynku każdy z nas ma szansę tworzyć i rozwijać własny biznes. O ile zawiłości przepisów prawa spółek handlowych mogą skutecznie zniechęcać, o tyle ustawa o swobodzie działalności gospodarczej sprawia, że utworzenie nowego podmiotu prawa gospodarczego jest dla każdego na wyciągnięcie ręki.

Czego potrzebuje przyszły przedsiębiorca, chcący szturmem podbić rynek? Po pierwsze i najważniejsze – koncepcji. Dookreślenie celów gospodarczych, popyt na oferowane towary lub usługi oraz właściwa strategii działania – to czynniki składające się na sukces.

Kolejne kroki powinny skupiać się na doborze najkorzystniejszego modelu prowadzenia działalności gospodarczej, obrania formy opodatkowania oraz ewidencji rachunkowej. Na tym etapie warto zwrócić się po pomoc do biura podatkowego. Warto poświęcić czas oraz uwagę, poszukując biura, które cieszy się renomą oraz doświadczeniem. Księgowi – w ramach prowadzonego doradztwa gospodarczego – pomagają swoim przyszłym klientom podejmować ważkie decyzje, przedstawiając najbardziej optymalne rozwiązania. Korzystając z fachowej porady, przyszli przedsiębiorcy często decydują się oddać w ręce biura rachunkowego formalności związane z utworzeniem podmiotu, wpisem do właściwego rejestru oraz formalnościami towarzyszącymi obowiązkowym ubezpieczeniom społecznym.

Współpraca z biurem rachunkowym powinna zaowocować nie tylko doborem korzystnych rozwiązań podatkowych, ale także być gwarancją rzetelnie prowadzonych ksiąg. W zależności od potrzeb, księgowi mogą wziąć na siebie nie tylko obowiązki związane z ewidencją ponoszonych kosztów i uzyskiwanych przychodów z działalności swojego klienta. Oferty biur podatkowych coraz częściej dotyczą także obsługi kadrowo-płacowej, reprezentacji przed organami kontroli skarbowej, doradztwa finansowego i innych.

Niezależnie od tego, czy bodźcem do utworzenia działalności gospodarczej jest wypalenie zawodowe, nużący etat, niesatysfakcjonujące dochody, czy też chęć przekucia pasji w biznes – warto pamiętać o tym, że każda podjęta w tym zakresie decyzja pociąga za sobą konsekwencje podatkowe, a te można skutecznie zminimalizować, stawiając na współpracę z profesjonalistami.