Zdrowe uzależnienie dla przedsiębiorców
Zamknij
+48 505 536 664
Pon - Pt : 8:00 - 16:00

Zdrowe uzależnienie dla przedsiębiorców

Zdrowe uzależnienie

Sr. Oliver Wendell Holmes, amerykański pisarz i lekarz powiedział kiedyś: ‘'Obłęd to logika ścisłego umysłu, który się przeforsował’'. A czy Wy dajecie odpocząć swojej głowie i... ciału?  

Posiadanie działalności gospodarczej jest bardzo wymagającym, stresującym i pełnym wyzwań przedsięwzięciem. Od prowadzenia księgi rachunkowej, przez zarządzanie kadrami po rozliczanie podatków i opłacanie składek ZUS. Każdy przedsiębiorca narażony jest na duży stres. Często po pracy mamy ochotę odpocząć, zapomnieć i nie myśleć o niczym. Zbyt często natomiast korzystamy z biernego odpoczynku, czyli decydujemy się na film w kinie, kolacje ze znajomymi w restauracji czy po prostu pozostanie w domu. Staje się to naszym nawykiem, a przez taką formę odpoczynku jesteśmy… jeszcze bardziej zmęczeni. Dziś chcielibyśmy namówić Was do wyrobienia w sobie nowego nawyku, praktycznie uzależnienia, od... aktywności fizycznej.

 

Sport potrafi uzależnić, aktywność fizyczna sprawia nie tylko że czujemy się lepiej ale także wpływa pozytywnie na wydajność w naszej pracy. Jednak jak w przypadku każdego negatywnego uzależnienia, tak i pozytywne uzależnienie wymaga jednej podstawowej rzeczy - regularności w stosowaniu używki. Często wmawiamy sobie że nie mamy czasu, uprawiamy sport raz w miesiącu, czujemy się świetnie tego samego dnia, a przez kolejne trzy dni cierpimy na zakwasy z powodu przeforsowania się na siłowni czy wycieczce górskiej. 

 

Sekret tkwi w małych dawkach sportu każdego dnia. Nie musimy od razu zdobyć najwyższej góry - krótki spacer pozwoli nam odetchnąć świeżym powietrzem i zapomnieć o przychodach, zyskach i rozliczeniach. Nie trzeba od razu zapisywać się na siłownię i zmuszać do chodzenia raz w tygodniu - dużo lepiej zadziała poranna gimnastyka, kilka skłonów, pompek i brzuszków. Chodź przez pierwsze dwa, trzy tygodnie, wstawanie pół godziny wcześniej żeby mieć czas na tą aktywność wyda nam się koszmarem to po pewnym czasie organizm się przyzwyczai i sam zacznie się domagać ćwiczeń. Wtedy przyjdzie czas na siłownie i dłuższe wycieczki.

 

Jakie są skutki uboczne takiej używki jak sport? Lekarze ostrzegają przed poprawą koncentracji, polepszeniem pamięci, zwiększeniem odporności na stres. Podnoszenie ciężarów czy mierzenie się z własnymi słabościami pozwoli nam zapomnieć o mierzeniu się z rachunkowością, ubezpieczeniami i kadrami. W dalszej perspektywie będziemy nie tylko zdrowsi ale szczęśliwsi, pełni energii i dużo pewniejsi siebie. 

 

Nie trzeba przekonywać nikogo kto uprawia sport regularnie, że to działa, jednak dla tych z Was, którzy do tej pory mieli wymówki my mamy wyzwanie. Połowa wakacji za nami, jednak połowa jeszcze przed nami więc do końca sierpnia, poświęćcie nie mniej i nie więcej jak 5 do 10 minut KAŻDEGO DNIA na jakąkolwiek aktywność fizyczną - gimnastykę, spacer, rower czy nawet wybranie schodów zamiast windy. Na koniec miesiąca podzielcie się swoimi postępami i tym jaki miały wpływ na Waszą pracę.