Co to jest profil zaufany
Zamknij
+48 505 536 664
Pon - Pt : 9:00 - 17:00

Co to jest profil zaufany

TAXFit - Biuro rachunkowe w Gliwicach

Z czym kojarzy nam się urząd? Kolejki, opóźnienia, niekończąca się papierologia, niekompetentni pracownicy i ogólna strata czasu. Oczywiście ten obraz jest mocno przesadzony i krzywdzący ponieważ większość urzędów czy to skarbowych czy siedziby ZUS mocno się zmieniła od lat 90-tych. Jednak czy wszystkie?

Urząd miasta w Katowicach stanowi dobry przykład tego, jak powinna wyglądać dzisiejsza placówka państwowa i jak powinno się obsługiwać petentów. Wszystko jest nowoczesne, pracownicy są kompetentni i większość spraw można załatwić od ręki uzyskując ich realną pomoc. Jednak nie każda placówka przeszła taką transformację. Co zrobić jeśli nie chcemy grać w kości z losem nie wiedząc czy spędzimy w danym miejscu godzinę czy cały dzień? 


Prostą odpowiedź już jakiś czas temu przygotowało dla nas Ministerstwo Cyfryzacji. Jest nią profil zaufany. To narzędzie dzięki któremy możemy poddać weryfikacji naszą tożsamość w internecie i składać podpis zaufany. Pozwoli nam to załatwić niemal każdą rzecz online, bez wychodzenia z biura i zabawy w hazardzistów. Nie ważne czy chcemy dokonać zmian w CEIDG dotyczących naszej działalności gospodarczej czy załatwić sprawy urzędowe za pomocą platformy ePUAP

 

Jak można zdobyć profil zaufany?
W bardzo prosty sposób - po przez internet - jeśli korzystamy z usług bankowych jednej z akceptowanych firm. Ich listę możemy znaleźć TUTAJ. Są też inne możliwości jak wykorzystanie e-dowodu czy udanie się do placówki potwierdzającej. Więcej informacji o profilu zaufanym i korzyściach jakie niesie jego posiadanie, można przeczytać na stronie https://pz.gov.pl. Jest to dobre rozwiązanie ograniczające zbędna biurokrację i oszczędzające czas przedsiębiorców więc serdecznie je polecamy. Oczywiście jak zwykle w razie pytań nasze biuro rachunkowe w Gliwicach służy chętnie pomocą.