Księgowa coraz bardziej poszukiwanym zawodem
Zamknij
+48 505 536 664
Pon - Pt : 8:00 - 16:00

Księgowa coraz bardziej poszukiwanym zawodem

TAXFit - biuro rachunkowe

Stopa bezrobocia w Polsce wyniosła ostatnio 5.3% według danych GUS. To Najniższy wynik od czasów transformacji. Sytuacja na rynku pracy już od kilku lat zmienia się z tak zwanego “rynku pracodawcy” na “rynek pracownika”. Jednak czy wiemy, które zawody są najbardziej poszukiwane i najlepiej płatne? 

Każdy pewnie słyszał o dynamicznym rozwoju sektora IT i ogromnych wynagrodzeniach programistów. Jednak nie tylko ten sektor jest w deficycie pracowniczym. Także bankowość, księgowość i finanse znajdują się w potrzebie i pracownicy tego sektora raczej nie mają problemu ze znalezieniem dobrze płatnej pracy. Należy podkreślić, że głównie wykwalifikowani i doświadczeni pracownicy, bowiem takich poszukuje się najbardziej w każdej firmie.

 

Meandry tematów związanych z prowadzeniem kadr, ksiąg rachunkowych czy śledzeniem zmian w prawie podatkowym bywają niezwykle zawiłe więc pracodawcy zabiegają o najlepszych, kusząc ich nie tylko świetnym wynagrodzeniem, ale także doskonałymi warunkami w pracy. Co więcej, perspektywy rozwoju branży są optymistyczne. Jak podaje Centralny Ośrodek Informacji Gospodarczej, w Polsce każdego miesiąca otwieranych jest około 30’000 firm. Nie istotne jest to czy są to mikroprzedsiębiorstwa czy duże spółki handlu międzynarodowego - w każdej z nich potrzebna są usługi biura rachunkowego

 

Również TAXFit stawia na wysoce wyspecjalizowaną kadrę, więc jeśli poszukujesz pracy w charakterze księgowej / księgowego, mieszkasz w okolicy Gliwic, Zabrza czy Tarnowskich Gór,  masz odpowiednie doświadczenie i wykształcenie to warto przesłać do nas swoje CV. Nawet jeżeli w danym momencie nie prowadzimy rekrutacji, ciągle rosnąca liczba klientów naszego biura sprawi, że z pewnością odezwiemy się do najlepszych kandydatek i kandydatów.