Jesteś zestresowany? Kup mapę i zadzwoń do przyjaciół
Zamknij
+48 505 536 664
Pon - Pt : 9:00 - 17:00

Jesteś zestresowany? Kup mapę i zadzwoń do przyjaciół

Jesteś zestresowany? Kup mapę i zadzwoń do przyjaciół

Pandemia, zmiany prawne, restrykcje, upadająca gospodarka, problemy w firmie, łamanie konstytucji, wprowadzenie dyktatury, apokalipsa,... to codziennie nasz mózg jest atakowany tymi informacjami. Czas odpocząć.

Wczoraj szukając informacji natknęliśmy się na bardzo ciekawy artykuł w National Geographic (link na końcu wpisu). Autor powołując się na badania przeprowadzone oczywiście przez amerykańskich naukowców, twierdzi że:

 

“Już samo planowanie podróży jest zbawienne dla psychiki.”

 

oraz

 

“Okazało się, że proces planowania podróży jest niemal tak samo przyjemny, jak sam wyjazd”

 

Wystarczy bowiem mapa, pomysły i telefon do znajomych aby zacząć omawiać plany wakacyjne i uspokoić skołatane ciężkimi czasami nerwy. Szczególnie prowadzenie działalności gospodarczej może doprowadzić przedsiębiorcę do szaleństwa więc postanowiliśmy przetestować tą teorię sami.

 

Wraz z przyjaciółmi, spotkaliśmy się na telekonferencji, aby przedyskutować plany wakacyjne.  Po początkowej frustracji wywołanej tradycyjnym już omówieniem coronosytuacji w Polsce i stosunkiem rządu do zasad demokracji, zaczęliśmy myśleć nad możliwymi opcjami i terminami wyjazdu. Poza dobrym spotkaniem zaobserwowaliśmy także zdecydowanie lepsze humory oraz dodatkowo... mamy już jakieś wyklarowane plany wakacyjne. Więc w tym roku niestety dalekie wędrówki górskie oraz żeglowanie na mazurach co prawda odpadają, jednak satysfakcja i oczekiwanie na aż trzy biwakowe wyjazdy zostały zaobserwowane. Tym samym potwierdzamy badanie i polecamy Państwu nie tylko artykuł ale także taką formę odstresowania ze znajomymi na wieczór. A gdzie Wy macie ochotę wybrać się na weekendowy albo tygodniowy wyjazd?Źródło informacji:

https://www.national-geographic.pl/traveler/porady/planowanie-podrozy-zbawienne-dla-psychiki-ukoi-stres-i-niepokoj