Procedury AML dla biur rachunkowych
Zamknij
+48 505 536 664
Pon - Pt : 9:00 - 17:00

Procedury AML dla biur rachunkowych


Już za parę dni, 31 lipca wszystkie biura rachunkowe w Polsce - także nasze - będa zaobowiązane do wprowadzenia nowych przepisów wewnętrznych.

Procedury AML, stosowane dotychczas w bankach i instytucjach finansowych obejmą także branżę usług księgowych. Mają one przeciwdziałać praniu pieniędzy oraz finansowaniu działalności terrorystycznej. Wdrożenie procedur wewnętrznych ma na celu identyfikację rzeczywistego klienta oraz dokonać analizy transakcji jakie zostały zawarte. Wszystkie podejrzane transakcje muszą być niezwłocznie zgłaszane do odpowiednich organów.

 

Księgowi oraz wszystkie osoby prowadzące działalność gospodarczą związaną z udzielania porad, ekspertyz lub wyjaśnień z zakresu przepisów prawa podatkowego i celnego, będą musieli na mocy nowych przepisów wdrożyć procedury wewnętrzne, które pomogą zidentyfikować realnego beneficjenta przelewów. Następnie naszym obowiązkiem stanie się dokonanie analizy transakcji jakie zawarł nasz klient. W przypadku trafienia na podejrzaną transakcję księgowi będą w obowiązku ją zgłosić do odpowiednich organów w celu dokładniejszego sprawdzenia. I w ten oto piękny sposób Państwo prawa, zrzuca kolejny obowiązek ze swoich urzędników na przedsiębiorców i teraz będzie nas karać i rozliczać za pomocą tych samych ludzi którzy wcześniej owemu wyzwaniu nie podołali.